,

علائم مقدماتی ابتلا به اچ.‌آی‌.وی چیستند؟

تشخیص ابتلا به اچ.‌آی.‌وی و ایدز تنها بر اساس علائم قابل اطمینان نیست. علائم اچ‌.آی.‌وی بسیار به علائم بیماری های دیگر شبیه هستند. بنابراین تنها راه قطعی تشخیص ابتلا به اچ.‌آی‌.وی، آزمایش آن است.

افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی ممکن است کاملا احساس سلامتی کنند و سالم هم به نظر بیایند، اما با این حال سیستم ایمنی بدنشان ممکن است آسیب دیده باشد. مهم است که بدانیم زمانی که یک فرد به اچ‌آی‌وی مبتلا می شود، حتی اگر احساس سلامت هم بکند، می تواند ویروس را به سرعت انتقال دهد.

اگر فردی به اچ.‌آی.‌وی مبتلا شود و تحت درمان موثر ضد ویروسی قرار نگیرد، اچ.‌آی.‌وی در طول زمان سیستم ایمنی او را ضعیف می کند، و او را نسبت به سایر عفونت های احتمالی آسیب پذیر می­کند.

علائمی که پس از ابتلا به اچ.‌آی.‌وی بروز می کنند برخی از افرادی که به اچ.‌آی.‌وی مبتلا می‌شوند، متوجه هیچ گونه تغییر آنی در سلامت خود نمی شوند. اما برخی در چند هفته اول ابتلا دچار علائمی شبیه آنفولانزا، یا جوش و ورم غدد می‌شوند. این علائم نشانگر ایدز نیستند و معمولاً پس از چند روز یا چند هفته ناپدید می‌شوند.

اگرچه سیر عفونت اچ.‌آی.‌وی در میان بیماران ممکن است متغیر باشد، اما الگوی شایعی در بیماران دیده می­شود. از زمان ورود ویروس به بدن تا ورود به مرحله عفونت پیشرفته اچ.آی.وی، بیمار مراحل مختلفی را طی می­کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *